HABERLER

29 Ocak 2014 Çarşamba

İstanbul’un farkı!

IMG_0823

Dünyanın sayılı Hakemlerinden birisi olan ve Brezilya’da düzenlenecek olan Dünya Kupası’nda maç yönetecek olan İstanbul’un gururu Cüneyt Çakır, U17 İstanbul eleme maçıyla uğurlandı.

Çakır, kupada birlikte görev alacağı görev Yardımcı Hakem Bahattin Duran ile Selimiye Stadı’nda Damlaspor ve Modafen arasındaki eleme maçında görev yaptı. Dünya Kupası’nda görev alacak diğer Yardımcı Hakem Tarık Ongun’un özel işleri nedeniyle bulunmadığı karşılaşmanın diğer yardımcı Hakemi, Alparslan Dedeş oldu.

Normal süresi 0-0 berabere sona eren mücadeleyi penaltı atışlarında 3-2 kazanan Modafen, Türkiye Şampiyonası’na katılmaya hak kazandı. Maçın ardından büyük bir sevinç yaşayan Modafen takımının kaptanı Nuri Kavak, Cüneyt Çakır’ın maçlarını yönetmesiyle ilgili, “Dünya çapında bir hakem olduğu, hayalini kurduğumuz takımların maçlarını yönettiği için bizim açımızdan büyük bir şans oldu. Cüneyt Çakır ve ekibi mükemmel bir maç yönetti” ifadelerini kullandı.

Çakır ve ekibine çiçek ve şilt verildi 
Karşılaşma öncesi düzenlenen törende Cüneyt Çakır ve ekibine, Dünya Kupası’nda görev yapacak olma başarısını gösterdikleri için çiçek ve şilt verildi. TASKK ve İstanbul Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Ali Düşmez ile TFF İstanbul İl Başkanı Yemen Ekşioğlu, TFF İl Başkan Vekili Ufuk Tatar, TFF İl Başkan Yardımcısı Ali Sait Çolak, TFF İl Başkanı Danışmanı İsmail Er’in de hazır bulunduğu törene Merkez Hakem Kurulu Üyesi Sadettin Güler de katıldı. Dünya Kupaları tarihinde (1974'de) düdük çalan ilk Türk hakem Doğan Babacan’ın yanı sıra Cüneyt Çakır’ın babası eski hakem Serdar Çakır ile çok sayıda spor adamı ile birlikte Hakemler de törene katılıp karşılaşmayı takip etti. Selimiyespor Kulübü Başkanı İdris Kalaycı’ya da Ali Düşmez tarafından bir plaket verilirken, Modafen Kulübü Başkanı, maçı yönetecek Hakemlere çiçek takdim etti.

İki takım taraftarlarının büyük ilgi gösterdiği mücadelede, genç hakemlerden oluşan bir grup tribüne “İstanbul hakemleri sizinle gurur duyuyor” yazılı pankart astı.

Törene katılan AK Parti’nin Üsküdar Belediye Başkan Adayı Hilmi Türkmen, Üsküdarlı olan Çakır ile gurur duyduklarını belirterek, başarılar diledi. Üsküdar Kulüpler Birliği Başkanı Mustafa Gürlü, Cüneyt Çakır ve ekibine çiçek verdi. TFF Yönetim Kurulu Üyesi Düşmez de törende yaptığı konuşmada, “Biz spor adamları olarak gurur duyuyoruz. Türk sporunun ivme kaybettiği günlerde onlarla büyük bir ivme kazanacağımızı düşünüyorum. Hakemlerimize inanıyoruz, güveniyoruz” dedi.

HABER-FOTOĞRAF: ERHAN HARPUT

http://yerelfutbol.org/istanbulun-farki/