HABERLER

6 Ekim 2016 Perşembe

GENEL BAŞKANIMIZ ARTVİN ASKF HİZMET BİNASI AÇILIŞI’NI YAPTI

Genel Başkan Ali Düşmez, Artvin’e gelerek Artvin ASKF Hizmet Binasının açılışını gerçekleştirdi. 

 

Ziyarete Genel Başkan Ali Düşmez,TFF İl Temsilcimiz  Ali Muhammet TANRIYAŞÜKÜR, Genel Başkan Yardımcısı Şener AYDIN, Giresun ASKF Başkanı Mehmet Güngör, , Yönetim Kurulu Üyesi M. Sinan Işık ile İstanbul ASKF Yönetim Kurulu Üyeleri katıldı.

Artvin Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’nun hizmet binasının açılışına Federasyon yöneticilerinin yanı sıra, Artvin Belediye Başkan Yardımcıları Erkan Yazan, Aydemir Akköy ve Artvin'deki spor kulübü başkan ve yöneticileri katıldılar.
 
Genel Başkan Ali Düşmez açılış konuşmasında; hizmet binasının kazandırılması noktasında emeği geçen başta Sadettin Dağ olmak üzere, yerel yönetimlerine, spor kulübü başkanlarına ve tüm spor sevenlere teşekkür etti.
 
Ayrıca Genel Başkan Ali Düşmez, Artvin’in mikro bir şehir olmasına rağmen yapılan işlerin, boyut olarak Türkiye’de çoğu ilinin daha önünde yapılmasına gayret gösterildiğini gözlemlediği ifade ederek memnuniyetini dile getirdi.
 
Artvin Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Sadettin Dağ faaliyetleri hakkında bilgiler verdi. Dağ, 2010 yılında, 26 spor kulübünü bir araya getirerek federasyon başkanlığını kurduğunu, ardından 8 spor kulübü katılarak toplamda 34 spor kulübü ile faaliyetlerin devam ettiğini ifada etti. ASKF kurulmadan önce özellikle futbol branşında bir yılda 6 ile 10 müsabaka oynanırken, gecen yıl bu rakam 312 müsabaka olarak oynandığını ifade etti.
 
İnanıyorum ki devletimizin ve yerel yöneticilerin,  daha çok desteklemeleri durumunda, Artvin insanının inatçı yapısı gereği hem ülke içerisindeki müsabakalarda hem de uluslararası boyutta, ülkemiz adına başarılar getirebilecektir dedi.
Artvin ASKF Başkanı Sadettin Dağ, günün anısına Artvin’i tanımlayan taş üzerine işlenmiş Ali Düşmez’in resmi ve ilin turizm anlamındaki objelerini anlatan hediyesini takdim etti.