Yalova'da "Amatör Evi" Genel Başkanımız Ali Düşmez Tarafından Hizmete Açıldı

Yalova Belediyesi ile Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’nun ortak projesi olan "Amatör Evi" törenle hizmete açıldı.

Açılışta konuşan TFF İcra Kurulu Üyesi, TASKK ve İASKF Genel Başkan Ali Düşmez; "Spor denilince akan sular duruyor. Spor bu memleketin çimentosu. Bu çimento, bu ülkeyi birleştiren en önemli unsurların başında geliyor. Bu kadar güzel bir etkinliği bozmamaya büyük çaba sarf etmemiz lazım. Türkiye'nin 81 ilinde sporla birlikte kardeşliği, dostluğu enjekte etmeye çalışıyoruz. Sporun gönüllülük esasına dayandırılması da çok önemli. Burada bu görevi yapan amatör spor federasyon başkanları ve yöneticileri ile taban birlikleriyle büyük bir aileyiz. Bu vesile ile bu tesisin yapımında emeği geçenlere çok teşekkür ederim" dedi.

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman ise "Ben belediye başkan kimliğimle de Vefa Salman kimliğimle de spora siyaset karışmasının her zaman karşısında durdum. Ne zaman spora siyaset karıştı, o işin o zaman tadı kaçtı. Göreve geldiğimiz günden beri bu çizgimizden hiç ödün vermeden devam ettik." ifadelerini kullandı.

Yalova ASKF Başkanı Tamer Erbul da Amatör Evi'nin yapımında emeği geçenlere teşekkür etti.

Törene Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, Genel Başkan Ali Düşmez, TFF Eski Başkanlarından Kemal Ulusu, Onur Kurulu Üyesi Kemal Bektaş, Genel Başkan Yardımcıları Şener Aydın, Metin Mengüç, Sosyal İşler Sekreteri Ali M. Tanrıyaşükür, Kocaeli ASKF Başkanı Murat Aydın, Kütahya ASKF Başkanı Murat Cengiz, Çanakkale ASKF Başkanı Firuz Erdil, Bursa ASKF Başkanı Osman Kılıç, Sakarya ASKF Başkanı Yaşar Zımba, Yalova önceki ASKF Başkanı Harun Keser,  Galatasaray Spor Kulübü yöneticisi Fatih Gökşen, teknik direktör Güvenç Kurtar, eski FIFA hakemi Selçuk Dereli, Halis Özkahya, Süper Lig hakemi Tugay Kaan Numanoğlu ile eski futbolcular, taban birliklerinin temsilcileri ile amatör spor kulüplerinin başkan ve yöneticileri katıldı.