16 TAKIMIMIZ DA BAL LİGİNE YÜKSELDİ

16 TAKIMIMIZ BÖLGESEL AMATÖR LİG’E YÜKSELDİ

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de görülen Koronavirüs pandemisi nedeniyle bir anlamda hayatın bile durma noktasına geldiği son derece kötü günler yaşadık. Hayatın her alanında olduğu gibi futbolumuz da bu durumdan son derece olumsuz bir şekilde etkilendi ve amatör liglerimizin devam etmesi mümkün olmadı.

Türkiye Futbol Federasyonu’nun yetkili kurulları tarafından futbolun geleceği ile ilgili aşamalı olarak kararlar alınırken tamamlanamayan Bölgesel Amatör Lig’den TFF 3.Ligine yükselecek takımlar geçtiğimiz haftalarda açıklanarak Genel Başkanımız Ali Düşmez’in önderliğinde Amatör İşler Kurulu ve konfederasyonumuzun temsilcileri tarafından Bölgesel Amatör Lig’e yükselecek ve düşecek takımların belirlenmesi için yapılan çalışmalar sonucunda ilimizde Süper Amatör Lig Klasman Grubu’nda yer alan 16 takımımızın da Bölgesel Amatör Lig’e yükselmesine karar verildi.

Bilindiği üzere ilimizde Süper Amatör Lig tamamlanmış ve sekizerli iki grup halinde 16 takımımız Klasman Grubunda yer almıştı. Liglerin bitmesine karar verilmiş olması sonrasında 3 Puanlık sistem göz önünde bulundurulduğunda 16 takımımızın hepsinin de kalan beş maçta yükselme ihtimalleri bulunduğundan hareketle bu takımlarımızın mağdur olmamaları için amatör kurul tarafından yapılan müzakere neticesi Bölgesel Amatör Lig’e alınmalarına karar verilmiştir. Verilen bu karara göre İstanbul’daki takımlarımızın Bölgesel Amatör Lig adı altında değil yerel Bal Ligi adı altında iki grup halinde oynaması kaçınılmaz görülmektedir.

Hem Bölgesel Amatör Lig hem de İstanbul yerel amatör ligleri ile ilgili planlama önümüzdeki günlerde açıklanacak olup alınan kararların hayırlı olmasını dileriz.

BÖLGESEL AMATÖR LİGE YÜKSELEN TAKIMLAR

BAKIRKÖYSPOR
BEYKOZSPOR 1908 A.Ş.
BULVARSPOR
CEVİZLİ ANADOLU
DUDULLU
GAZİ MAHALLESİ
IRMAKSPOR
İST.BAYBURT
İSTANBUL KAYAŞEHİR
İSTANBUL SİİRTGÜCÜSPOR
İSTANBUL SİNOP
KAVACIK
KURUÇEŞME
NİŞANTAŞISPOR
TED İSTANBUL KOLEJİ
YENİKÖYSPOR